Νίκη του ΠΑΟΚ κόντρα στον Προμηθέα με 84-65 στην Πυλαία

Επέστρεψε στις νίκες ο ΠΑΟΚ ο οποίος κέρδισε εντός έδρας τον Προμηθέα με το ευρύ 84-65 στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 15ης αγωνιστικής.

Η ομάδα του Άρη Λυκογιάννη βρήκε τις λύσεις και κατάφερε να πάρει την νίκη με +19 κόντρα σε έναν Προμηθέα ο οποίος έιχε αρκετές απουσίες λόγω τραυματισμών μη μπορώντας να ακολουθήσει ,κυρίως μετά το 3ο δεκάλεπτο τον ρυθμό του παιχνιδιού και κυρίως τους ξένους της ομάδας να βρίσκονται εκτός κλίματος σε όλη τη διάρκεια του αγώνα

Οι φιλοξενούμενοι οι οποίοι κατέρρευσαν στο δεύτερο ημίχρονο έφτασαν τα πέντε σερί παιχνίδια χωρίς νίκη και μπροστά του έχουν δύο εντός έδρας αναμετρήσεις με Παναθηναικό και Ηρακλή .

Τα δεκάλεπτα: 21-17, 41-33, 64-51, 84-65