Δεν τα κατάφερε ο Άρης ενάντια στον Άτλα (28-63) αύριο αγωνίζεται για την τρίτη θέση

Με 28-63 ηττήθηκε ο Άρης που θα διαγωνιστεί αύριο για την τρίτη θέση

Κακό ήταν το ξεκίνημα της ομάδας του Άρη που έμεινε πίσω με 0-12 στην αρχή του παιχνιδιού, όντας άστοχη στην επίθεση.

Οι κιτρινόαμυροι προσπάθησαν να ισορροπήσουν, ήταν φανερό όμως ότι υπήρχε διαφορά ποιότητας με τον νταμπλούχο Άτλαντα να ολοκληρώνει το πρώτο μέρος με το υπέρ του 12-34.

Ο Άρης ήταν πιο ανταγωνιστικός στο τρίτο δεκάλεπτο, το σκορ ήταν στο 21-42 με ένα επί μέρους 9-8, ο Άτλας όμως και πάλι “πάτησε γκάζι” και πετυχαίνοντας πόντους στον αιφνιδιασμό έκλεισε την τρίτη περίοδο προηγούμενος με 24-50, ενώ το ίδιο ήταν το σκηνικό, με το παιχνίδι να ολοκληρώνεται με σκορ 28-63.

Πλέον ο Άρης θα αγωνιστεί αύριο (2/12) και ώρα 13:30 για την τρίτη θέση.α

Ιάσονας Μίσχος

Όντας 14 ετών του δόθηκε η ευκαιρία να συνδυάσει την αγάπη του για τον Άρη και την δημοσιογραφία μέσω των "Α.Ν. 98.7" Πλέον Βρίσκεται στην οικογένεια του ''Yellow Radio FM 101.7'' από τις πρώτες στιγμές της δημιουργίας του...