Άρης όπως πρέπει! Πήρε άνετα την νίκη, κάλυψε την διαφορά (90-72)

Την καλύτερη του εμφάνιση έκανε ο Άρης κερδίζοντας πολύ άνετα την Λάρισα και καλύπτοντας την διαφορά των δεκατεσσάρων πόντων του πρώτου γύρου.

Σαρωτικός από το ξεκίνημα…

Εκπληκτικός από το ξεκίνημα όταν ο Άρης που μετά το αρχικό 5-4 έτρεξε ένα σερί 12-0 δείχνοντας ότι δεν θα επιτρέψει στην Λάρισα ούτε καν να διεκδικήσει τον αγώνα.

Το πρώτο δεκάλεπτο έληξε με 23-8 με τον Ντραγκίσεβιτς να σκοράρει 12 πόντους ενώ η δεύτερη περίοδος είχε ως πρωταγωνιστή τον Δημήτρη Φλιώνη να δίνει το ρυθμό στην άμυνα μην επιτρέποντας στους γκαρντς της Λάρισας να πάρουν ανάσα και το πρώ

Εξασφάλισε την νίκη, πήρε και την διαφορά…

Στο τρίτο δεκάλεπτο ήταν ξεκάθαρο ότι ο Άρης δεν θα είχε πρόβλημα να κερδίσει και προσπάθησε να αυξήσει ακόμη περισσότερο την διαφορά. Με τους Γκετσεβίτσιους, Μόρις και Μπράουν να σκοράρουν αυτό συνέβη με τον Άρη να καταφέρνει να πάρει ένα πολύ σημαντικό προβάδισμα (70-46) στο τέλος του δεκαλέπτου.

Ίδια ήταν η εικόνα και στην τελευταία περίοδο. Ο Άρης μπόρεσε να φτάσει μέχρι τους 29 πόντους, η Λάρισα μείωσε μέχρι το 87-70 αλλά ένα τρίποντο του Γκετσεβίτσιους ουσιαστικά τελείωσε τις ελπίδες των φιλοξενούμενων, με το τελικό σκορ να είναι το 90-72,

Ιάσονας Μίσχος

Όντας 14 ετών του δόθηκε η ευκαιρία να συνδυάσει την αγάπη του για τον Άρη και την δημοσιογραφία μέσω των "Α.Ν. 98.7" Πλέον Βρίσκεται στην οικογένεια του ''Yellow Radio FM 101.7'' από τις πρώτες στιγμές της δημιουργίας του...