Ο Χάρελ ήταν… μόνος ως το 30′

Αυτό αποδεικνύουν τα νούμερα

Απέναντι στο Περιστέρι, ο Χάρελ ήταν ο πολυτιμότερος του Άρη με 19 βαθμούς στο ranking. Πίσω του, βρέθηκε ο Τολιόπουλος με 11 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης.

Ο Αμερικανός προσπάθησε πολύ, πέτυχε 13 πόντους, έδωσε 5 ασίστ, “κατέβασε” 7 ριμπάουντ, έκανε 5 κλεψίματα, αλλά σε μεγάλο κομμάτι του αγώνα έμοιαζε… μόνος. Δεν “στηρίχτηκε” από την απόδοση που είχαν οι συμπαίκτες του και προφανώς δεν θα μπορούσε ο Χάρελ να “κρατήσει”… όρθιο τον Άρη σε όλο το ματς.

Ενδεικτικό για το ότι ο έμπειρος καλαθοσφαιριστής έμοιαζε να παίζει… μόνος του μέχρι το τρίτο δεκάλεπτο, ήταν το γεγονός πως όταν το σκορ ήταν 63-51 στο 30′, ο Αμερικανός είχε 19 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης και ουδείς άλλος παίκτης του Άρη είχε διψήφιο νούμερο στο ranking. Σε εκείνο το σημείο, ως το 30′, ο Χάρελ είχε 12 πόντους και τελικά ολοκλήρωσε τον αγώνα με 13 πόντους, με την τέταρτη περίοδο να αποδεικνύεται κακή για τον Άρη και η διαφορά να “ανοίγει”.