Μπάσκετ

Nίκη επί της ΧΑΝΘ με ηγέτη τον Χαβαλέ

Το νικηφόρο αποτέλεσμα της ομάδας των Εφήβων

Πριν λίγες μέρες ο Στέλιος Χαβαλές έκανε το ντεμπούτο του με την “μεγάλη” ομάδα του Άρη. Πλέον, αποτέλεσε ηγέτη της εφηβικής ομάδας, στην νίκη επί της ΧΑΝΘ. Ο Α.Σ. αναφέρει:

“Η ομάδα Μπάσκετ Εφήβων του ΑΡΗ κέρδισε τη ΧΑΝΘ με 51-43, σε εξ αναβολής αγώνα για την 1η αγωνιστική του 3ου γύρου του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΘ.

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι και οι φιλοξενούμενοι ήταν μπροστά με την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου. Ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο ο ΑΡΗΣ, με ηγέτη τον Στέλιο Χαβαλέ ο οποίος τελείωσε τον αγώνα με 17 πόντους και 4 τρίποντα, πήρε το προβάδισμα και ακόμα μία νίκη.

Πλην του Χαβαλέ, ο Λαμπρόπουλος και ο Γεροκώστας ήταν επίσης «διψήφιοι», με 13 πόντους και 3 τρίποντα έκαστος.

Διαιτητές: Θεοδώρου – Καντερές

Τα δεκάλεπτα: 9-10, 20-22, 39-37, 51-43.

ΑΡΗΣ (Μήτσικας – Χατζής): Σίμος, Πιάρας, Βασιλειάδης 3, Δονάκης, Καραγιάννης 4, Κωνσταντινίδης, Χαβαλές 17 (4), Λαμπρόπουλος 13 (3), Ζωΐδης 1, Νάκος, Καζαμίας, Γεροκώστας 13 (3).

ΧΑΝΘ (Κοκκινόπουλος – Καπουσούζη): Σαρρής 7 (1), Ρουκουνάκης, Τσιλαντωνίδης 5 (1), Χιτικούδης 5, Καρακύργιος 6, Αλεμδάρ, Επαμεινώνδας 4, Καχριμάνης, Μάνος, Ιωάννου 11, Μυρκόπουλος 5″.