Με… πατημένο το γκάζι ο Νταρίντα!

Ο -υπερπολύτιμος- Τσέχος συνεχίζει να “μαζεύει” καλές εμφανίσεις

Κάθε ματς που περνάει, φροντίζει να δείχνει πόσο… μέσα έπεσε ο Άρης όσον αφορά την απόκτησή του. Ο Νταρίντα σκόραρε για το 1-0 του Άρη ενώ είχε δοκάρι στην διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου και ακολούθως -στην ίδια φάση- ο Ματέο βρήκε την ευκαιρία να “γράψει” το 2-0.

Ο Τσέχος ξεχώρισε ξανά σε ένα ακόμη παιχνίδι και γενικότερα δείχνει να είναι με… πατημένο το γκάζι, “μαζεύοντας” καλές εμφανίσεις κατά την διάρκεια της παρουσίας του στον Άρη! Πρόκειται για έναν ποδοσφαιριστή με πολύ καλές τοποθετήσεις στο γήπεδο και ξεκάθαρα, πλέον, είναι από τους πολυτιμότερους παίκτες των “κιτρίνων”.

Έχει βάλει την “σφραγίδα” του στην καλή απόδοση -του α΄ ημιχρόνου- του Άρη απέναντι σε ΟΦΗ και Ατρόμητο, με τον Τσέχο εκτός από αυτά τα δύο τέρματα, να έχει σκοράρει και απέναντι στον Ολυμπιακό, αλλά τότε είχε ακυρωθεί -όπως συνηθίζεται, άλλωστε, φέτος από την διαιτησία σε διάφορα γκολ του Άρη- το τέρμα του. Αν μη τι άλλο, ο Νταρίντα είναι ένας παίκτης που εκτός από το ότι μπορεί να κάνει διάφορες δουλειές, ξέρει να “μυρίζεται” το γκολ και αυτό είναι ένα έξτρα “ατού” του…