H ενδεκάδα και η νίκη της Κ19 του Άρη επί της Λαμίας και το προφίλ της 1ης αγωνιστικής

Στη γήπεδο της Πυλαίας ο Άρης υποδέχτηκε τη Λαμία και έφτασε στη νίκη με ανατροπή στο σκόρ μέσα σε τρία λεπτά, ενώ στην ενδεκάδα του αγωνίστηκαν αρκετά πρόσωπα που… απασχολούν και την ανδρική ομάδα.

Αρχικά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 40 με τον Βλαχομήτρο. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες στο 70′ λόγω αποβολής του Αναγνωστόπουλου και στη συνέχεια ο Άρης κατάφερε μέσα σε τρία λεπτά να κάνει την ανατροπή. Στο 82’ ο Μπακούτσης έφερε το ματς στα ίσα, ενώ στο 85’ ο Τσαγκαλίδης διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για τους κίτρινους.

ΑΡΗΣ: Παρίσης, Κατσουλιδης, Τσαγκαλίδης, Βασιλόπουλος, Σαλιάρης (78′ Δασκαλάκης), Πάγκος, Μαρμάριδης, Μπακούτσης, Σπαρτιάτης (43′ Μανεσίδης), Καλαϊτζης (46′ Τσαπακίδης), Κριμιτζάς (60′ Ζησόπουλος).

ΛΑΜΙΑ: Τρόπουλος, Γεωργούσης (87΄ Δαβής), Γιαννακάκος, Σεντής, Μπαγινέτας (70΄ Τσάρας), Τρούμπουλος, Τασιούλας (60΄Κίμπια), Λαμπρόπουλος (60΄ Χύσκα), Αναγνωστόπουλος, Αλτάνης (70΄ Πέλκας), Βλαχομήτρος.