Διαιτησία… κωμωδία, τα έκανε θάλασσα από το τέταρτο δεκάλεπτο!

Ανεπίτρεπτο για μια τέτοια διοργάνωση…

Ο Άρης έκανε τεράστια προσπάθεια για να πάρει μια σπουδαία νίκη αλλά οι διαιτητές μάλλον είχαν πάρει τις… αποφάσεις τους στο τελευταίο δεκάλεπτο. Στην διάρκεια αυτού, υπήρχαν απίθανες αποφάσεις, που επηρέασαν ξεκάθαρα την ροή του αγώνα.

Εύκολα φάουλ σε βάρος του Άρη, βήματα που δεν δινόταν σε παίκτες της Ουλμ και γενικά διάφορες “εφευρέσεις” από τους διαιτητές, “έφεραν” μεγάλο εκνευρισμό στον κόσμο…

Ηταν κωμικοτραγικό το πώς οι διαιτητές δεν έδωσαν βήματα στη φάση που οι Γερμανοί έκαναν το 78-81. Είναι ανεπίτρεπτο για μια τέτοια διοργάνωση, τόσο υψηλού επιπέδου, να διαμορφώνουν το τελικό αποτέλεσμα οι διαιτητές, που έδειξαν τις διαθέσεις τους και όταν το ματς “πήγε” στην παράταση, με την τεχνική ποινή στο τέλος της κανονικής διάρκειας.