Μπάσκετ
Aξέχαστος ο κόσμος του Άρη στον 1ο σκόρερ της Basket League! Ποιο το σχόλιό του
![](http://i0.wp.com/yellowradio.gr/wp-content/uploads/2024/02/xeil-aris-promitheas-299393939.jpg?resize=780%2C470&ssl=1)
Τι ανέφερε
Μέχρι στιγμής ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος, είναι παίκτης του Προμηθέα. Πρόκειται για τον Χάντερ Χέιλ, ο οποίος πετυχαίνει 17,9 πόντους ανά αγώνα. Ο κόσμος του Άρη φαίνεται πως έχει μείνει… αξέχαστος στον Αμερικανό, που έχει επισκεφτεί το Παλέ, όταν οι “κίτρινοι” αντιμετώπισαν τους Πατρινούς.
Ο Χέιλ πρόσφατα ρωτήθηκε για το ποιο ήταν το πιο δύσκολο παιχνίδι που έχει παίξει εκτός έδρας στο πρωτάθλημα: “Μέχρι τώρα μάλλον ο Άρης. Έχουν πολλούς δυνατούς φιλάθλους εκεί πέρα…”, απάντησε χαρακτηριστικά ο Αμερικανός που… δεν ξεχνάει το Παλέ.