Άνοιξε λογαριασμό στην Πλίμουθ ο Γκρέι (vid)

Το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της ομάδας του Γουέιν Ρούνεϊ πέτυχε ο πρώην επιθετικός του Άρη

Ο Γκρέι έκανε τη δεύτερη συμμετοχή του στο πρωτάθλημα και πέτυχε γκολ στο 82ο λεπτό της αναμέτρησης. Μάλιστα συνέβαλε σε ένα εντυπωσιακό come-back της ομάδας του η οποία έχανε με 0-3 στο ημίχρονο εντός έδρας από τη Πρέστον αλλά κατάφερε να μη χάσει κάνοντας το σκορ 3-3.

Ο Τζαμαϊκανός φορ σημείωσε το δεύτερο τέρμα της ομάδας του με κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής μπαίνοντας αλλαγή στο 58′. Με αυτό το βαθμό η Πρέστον βγήκε μία θέση εκτός ζώνης υποβιβασμού με 12 βαθμούς, ενώ η Πρέστον βρίσκεται στη 16η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 14.