ΒόλεϊΕρασιτέχνης

Χωρίς Κλίβελαντ ο Άρης, ηττήθηκε με 1-3 από τους Μακεδόνες Αξιού

Μια ακόμη ήττα γνώρισε ο Άρης από την ομάδα των Κυμίνων.

Το δεύτερο του φιλικό σε διάστημα δυο ημερών έδωσε ο Άρης ενάντια στους Μακεδόνες Αξιού στα Κύμινα.

Οι κιτρινόμαυρες αγωνίστηκαν χωρίς την Κένταλ Κλίβελαντ με αποτέλεσμα να δοθεί περισσότερος χρόνος σε νεαρότερες αθλήτριες των γηπεδούχων.

Οι φιλοξενούμενες μπήκαν καλύτερα, κέρδισαν τα πρώτα δυο σετ και έδειξαν ότι η ομάδα των Μακεδόνων είναι μια υπολογίσιμη αντίπαλος.

Το τρίτο σετ κατέληξε χωρίς κάποια δυσκολία στον Άρη, ενώ στο 4ο και τελευταίο σετ οι παίκτριες του Δημήτρη Σολκίδη πάλεψαν μέχρι το τέλος αλλά ηττήθηκαν με 24-26.

Ιάσονας Μίσχος

Όντας 14 ετών του δόθηκε η ευκαιρία να συνδυάσει την αγάπη του για τον Άρη και την δημοσιογραφία μέσω των "Α.Ν. 98.7" Πλέον Βρίσκεται στην οικογένεια του ''Yellow Radio FM 101.7'' από τις πρώτες στιγμές της δημιουργίας του...