Τρία γκολ στο τελευταίο εικοσάλεπτο και 4-1 η ΑΕΚ επί της ΑΕΛ

Η ΑΕΚ σημείωσε τρία γκολ στο τελευταίο 20λεπτο κι επικράτησε 4-1 της ΑΕΛ, στην επανέναρξη του πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι έβαλαν… δύσκολα στην ΑΕΚ ειδικά στην αρχή του αγώνα τόσο μέχρι να δεχθούν το πρώτο γκολ, όσο και μετά την ισοφάριση τους.

Ωστόσο οι γηπεδούχοι κρατήθηκαν, πέτυχαν τρία γκολ στο τελευταίο 20λεπτό του ματς και εν τέλει πήραν τη νίκη με 4-1 φτάνοντας τους 16 βαθμούς.

ΤΑ ΓΚΟΛ: 55′ Μαχαίρας, 72′ Ανσαριφάρντ, 78′ Σιμόες, 89′ Γαλανόπουλος / 67′ Σπαρβ

ΑΕΚ (Μ. Καρέρα, 4-2-3-1): Τσιντώτας, Παουλίνιο, Σβάρνας, Νεντελτσεάρου, Λόπες (66’ Ινσούα), Σάκχοφ (81’ Γαλανόπουλος), Σιμόες, Αλμπάνης, Μάνταλος, Μαχαίρας (67’ Λιβάγια), Ολιβέϊρα (60’ Ανσαριφάρντ) (82’ Τάνκοβιτς)

ΑΕΛ (Μ. Γρηγορίου, 5-4-1): Νάγκι, Μπέρτος (86’ Γρηγορόπουλος), Ηλιάδης, Μούζεκ (78’ Τρούγιτς), Μιχαήλ, Φιλίπ, Σπαρβ, Μιλοσάβλιεβιτς, Νικολιάς (46’ Τόρζε), Πλατέλλας (86’ Γιουνές), Ντουρμισάϊ