Το “καθάρισε” ο Καμαρά και νίκη για τη Μαυριτανία

Η εθνική ομάδα της χώρας του στράικερ του Άρη, Αμπουμπακάρ Καμαρά, επικράτησε της αντίστοιχης του Σουδάν με 3-0 με τον 27χρονο να έχει πρωταγωνιστικό ρόλο σε αυτή τη νίκη.

Με 2 γκολ μέσα σε μόλις 3 λεπτά, ο Αμπουμπακάρ Καμαρά του Άρη, έδωσε αέρα…νίκης στην Εθνική ομάδα της Μαυριτανίας στα πλαίσια του πρώτου γύρου της προκριματικής φάσης του Κόπα Άφρικα.

Με γκολ στο 27’ με πέναλτι και στο 30’ ο Μαυριτανός, έστειλε την ομάδα του στα αποδυτήρια με αέρα δύο τερμάτων και αντικαταστάθηκε στο 75ο λεπτό.

Στη θέση του πέρασε ο Μαχμούντ, ο οποίος σκόραρε το τρίτο και τελευταίο γκολ του αγώνα, με τη Μαυριτανία να επικρατεί με 3-0.