Σύρραξη μεταξύ Γκαγιέγο και Σα Πίντο

Στην ανάπαυλα του ημιχρόνου και ενώ το σκορ ήταν στο 1-1 μεταξύ Ανόθρωσης και ΑΠΟΕΛ, οι προπονητές των δύο ομάδων είχαν σκληρή αντιπαράθεση κατά τη διάρκεια της αναχώρησης για τα αποδυτήρια, με τον τεχνικό των γηπεδούχων, Νταβίδ Γκαγιέγο, να πλησιάζει απειλητικά αυτόν της φιλοξενούμενης ομάδας, Ρικάρντο Σα Πίντο και τον Πορτογάλο να απαντά με σκληρή φρασεολογία!

Μάρτυρας του περιστατικού ήταν ο Ιταλός ρέφερι, Γκερσίνι που έδειξε κόκκινη κάρτα στους δύο προποντές και τους απαγόρευσε να βγουν στο δεύτερο ημίχρονο και να καθοδηγήσουν τις ομάδες τους!

Αφορμή για το συγκεκριμένο περιστατικό στάθηκε, όπως όλα δείχνουν, το ακυρωθέν γκολ της Ανόρθωσης στο 33′ το οποίο δεν καταλογίστηκε έπειτα από τη χρήση του VAR ως οφσάιντ.