ΟΣΦΠ : Νίκη των Ερυθρόλευκων 3-0 επι του ΠΑΟΚ (vids)

Καθάρισε με συνοπτικές διαδικασίες ο Ολυμπιακός τον ΠΑΟΚ στο Καραϊσκάκη, με σκορ 3-0 και σκόρερ τους Ελ Αραμπί, Καμαρά και Βρουσάι.

Με 3-0 νίκησε ο Ολυμπιακός τον ΠΑΟΚ στο Καραϊσκάκη, με σκόρερ τους Ελ Αραμπί , Καμαρά και Βρουσάι, και πλέον βρίσκεται στο +12 απο τον Άρη στο +14 από την ΑΕΚ και στο +15 από τον ΠΑΟΚ.
Η ομάδα του Πειραιά έκανε το 1-0 στο 50ο λεπτό με τον Γιουσέφ Ελ Αραμπί, μετά από μια πάσα του Ανδρέα Μπουχαλάκη, ενώ στο 77′ έγραψε το 2-0 ο Μαντί Καμαρά μετά από ασίστ του Μαροκινού. Πριν τη συμπλήρωση του 90λεπτου έκανε το 3-0 ο Μάριος Βρουσάι δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των ερυθρόλευκων.
Ήταν ανώτερος ο Ολυμπιακός από τον ΠΑΟΚ, και αυτό γιατί εκτός τα τρία γκολ είχε και άλλα τρία δοκάρια στο ματς .