Οι περσινές επισκέψεις στην Τούμπα και ο… Σιδηρόπουλος (VIDEO)

Δυο φορές άξιζε την νίκη στις περσινές του επισκέψεις στην Τούμπα ο Άρης, μια φορά η τύχη και μια ο… Δωδεκανήσιος από το Ωραιόκαστρο του την στέρησαν

Πρώτη συνάντηση των δύο ομάδων ήταν για την πρώτη αγωνιστική του κυπέλλου Ελλάδος. Όταν ο Άρης είχε μείνει πίσω με πέναλτι του Πέλκα και ο Ματέο Γκαρσία είχε ισοφαρίσει,

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης πίεσε, με τους κιτρινόμαυρους να χάνουν σημαντικές ευκαιρίες αλλά και να έχουν παράπονα για μαρκάρισμα πάνω στον Γκάμα στο 83ο λεπτό. (VIDEO1, 6:45)

Δεύτερη συνάντηση τους στην Τούμπα ήταν για το Ελληνικό πρωτάθλημα, όταν οι κιτρινόμαυροι διέλυσαν το παραπέτασμα καπνού της “καλύτερης ομάδας στην Ελλάδα και δίκαιης πρωταθλήτριας”.

Ο Άρης ήταν πολύ καλύτερος σε όλο το διάστημα του παιχνιδιού, δέχθηκε ένα γκολ από ένα μακρινό σουτ του Βιεϊρίνια από ένα μακρινό σουτ και έτσι μόνο με την ισοπαλία από το γήπεδο της Τούμπας. Σκόρερ για τους κιτρινόμαυρους ο Φραν Βέλεθ.