Νεύρα, ένταση, απουσίες και ήττα για το χαντμπολ στην πρεμιέρα της Α2

Δεν τα κατάφερε η ομάδα χάντμπολ του Άρη στην πρεμιέρα της Α2 με αντίπαλο την Νάουσα

Οι δυο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ σε όλη την διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου με τους κιτρινόμαυρους χάρη σε ένα επί μέρους 3-0 να καταφέρνουν να κλείσουν το πρώτο μέρος με το υπέρ τους 13-12.

Στο δεύτερη μέρος η ομάδα της Νάουσας ξεκίνησε να ξεφεύγει ενώ περίπου 5 λεπτά πριν το τέλος του παιχνιδιού το παιχνίδι…ξέφυγε, συνολικά δόθηκαν τέσσερις δίλεπτες αποβολές στους κιτρινόμαυρους, με τον Άρη να καταλήγει να αγωνίζεται με τέσσερις(!) από τους επτά παίκτες του και χωρίς τον προπονητή του.

Με αυτά τα δεδομένα ήταν πολύ δύσκολο να καταφέρει η ομάδα το οτιδήποτε και τελικά γνώρισε την ήττα με 22-26 από τον Ζαφειράκη Νάουσας.

Αξίζει να σημειωθεί πως ο Άρης παρατάχθηκε με δυο σημαντικές απουσίες βασικών παικτών που φάνηκε να “κόστισαν” στην ομάδα του Αντώνη Καρυπίδη.

Ιάσονας Μίσχος

Όντας 14 ετών του δόθηκε η ευκαιρία να συνδυάσει την αγάπη του για τον Άρη και την δημοσιογραφία μέσω των "Α.Ν. 98.7" Πλέον Βρίσκεται στην οικογένεια του ''Yellow Radio FM 101.7'' από τις πρώτες στιγμές της δημιουργίας του...