Η Βιγιαρεάλ «σκόρπισε» την Μπιλμπάο και βλέπει… αστέρια

Μεγάλη νίκη κόντρα στην Αθλέτικ Μπιλμπάο πέτυχε η Βιγιαρεάλ.

Το «κίτρινο υποβρύχιο» επικράτησε με 5-1 της Αθλέτικ Μπιλμπάο και μετά από αυτή τη νίκη μπορεί να ονειρεύεται το Champions League.

Με εμφατικό τρόπο έβαλε τροχιά… αστεριών η ομάδα του Σετιέν.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 24’ με τον Μπαένα και δεκατρία λεπτά αργότερα ο Τζάκσον διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του.

Η φιλοξενούμενη Μπιλμπάο μείωσε στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου προσπαθώντας να μπει στο παιχνίδι, παρόλα αυτά πέντε λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο Τζάκσον πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα κάνοντας το 3-1 για την ομάδα του.

Την τελική… βολή έβαλε ο Παρέδες σκοράροντας στα δίχτυα της ομάδας του και κάνοντας το 4-1 και το «κερασάκι στην τούρτα» προστέθηκε από τον σκόρερ του πρώτου γκολ της αναμέτρησης, του Μπαένα, στο 90ο λεπτό του παιχνιδιού.

Με τη νίκη αυτή, η Βιγιαρεάλ πέρασε στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα και κυνηγά την έξοδο στο Champions League!