Επιστροφή στη SL2 για τον Ιωνικό – Σώθηκε η Λαμία στο ντέρμπι παραμονής

Μετά από ένα σκληρό ντέρμπι στη Νίκαια, ο Ιωνικός επέστρεψε στη δεύτερη τη τάξει κατηγορία του Ελληνικού Πρωταθλήματος.

Η ομάδα της Νίκαιας άνοιξε το σκορ και μάλιστα πήρε… αέρα δύο τερμάτων αλλά η Λαμία κατάφερε να επιστρέψει!

Με δύο γκολ προηγήθηκε ο Ιωνικός και μάλιστα από το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Στο 30’ ο Ελευθεριάδης έπειτα από ασίστ του Βαλεριάνου, έκανε το 1-0 και το γήπεδο της Νίκαιας πήρε… φωτιά.

Επτά λεπτά αργότερα ο Ιωνικός κατάφερε να πάρει αέρα δύο τερμάτων, όταν ο Κάνιας με μαγικό σουτ έκανε το 2-0 όπου και οι πιθανότητες ήταν με τους γηπεδούχους.

Η ομάδα της Λαμίας παρόλα αυτά δεν τα παράτησε και συνέχισε να «παλεύει» για την παραμονή της ομάδας στην κατηγορία.

Ο Νούνιες στο 53’ μείωσε για την ομάδα του βάζοντας τη Λαμία ξανά στο παιχνίδι της παραμονής. Είκοσι λεπτά αργότερα, ο Τόσιτς έφερε το ματς στα… ίσα κάνοντας το σκορ 2-2 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης και έδωσε στη Λαμία τη νίκη παραμονής στη Super League 1.