Εκτός έδρας νίκη (26-32) για το χάντμπολ

Το τμήμα χαντμπολ του Άρη επικράτησε του Απόλλων Σταυρούπολης σε έναν εκτός έδρα αγώνα

Καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα ο Άρης παρά την πίεση από τον γηπεδούχο δεν φάνηκε να απειλείται βαθμολογικά από την αρχή μέχρι το τέλος, με το σκορ των δυο ημιχρόνων να το επιβεβαιώνει (1ο ημίχρονο 12-13, 2ο ημίχρονο 14-19)

ΑΣ Άρη: Βολιώτης, Ελέτα (7 τερμ.), Μπρόικος, Μουρτζινός (1 τέρμα), Καλοκίδης, Μασούρας, Σαράφης (9 τερμ.), Μαυρίδης (2 τερμ.), Παντελάκης, Σουγιουλτζής, Παπαδόπουλος, Ταραμόνλης (5 τερμ.), Θωμαϊδης (4 τερμ.), Πινο (4 τερμ.), Τσακωνιάτης

Απόλλων Σταυρούπολης: Αλμπάνης, Ζώης (1 τέρμα) , Πανιόπουλος (3 τερμ.), Καμίτσης, Πίτσιος (7 τερμ.), Διόμης, Μίμης. Λιτός (1 τέρμα), Λυμπούδης (8 τέρματα), Μαυρίδης (6 τέρματα), Πάππας, Μπιτσιάνης, Φωτιάδης