Δείγμα θετικό για τον Ιωνικό του Σπανού κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης

Δύο γκολ στα τελευταία 10 λεπτά χάρισαν τη νίκη στον Ιωνικό σε φιλική αναμέτρηση κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης με 3-1 στο γήπεδο της Ριζούπολης.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες βρήκαν από μία φορά δίχτυα, καθώς οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 19′ με σουτ του Ντάουντα και οι φιλοξενούμενοι «απάντησαν» στο 35′ με τον Μπουένο.

Τελικά ο Ιωνικός του Δημήτρη Σπανού ήταν ο μεγάλος νικητής. Στο 81′ ο Άοσμαν έκανε το 1-2 και στο 86′ ο Βαφέας με κεφαλιά διαμόρφωσε το 1-3.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ: Κότσαρης, Μπαξεβανίδης, Βιτλής, Ράιλι, Λισγάρας, Φατιόν, Κάστρο, Κραγιόπουλος, Παπαγεωργίου, Παμλίδης, Ντάουντα. Επαιξαν και οι Σλίβκα, Τσιλούλης, Ντομίνγκες, Κυρίτσης, Γιαννάκης, Ντεντάκης, Ιωαννίδης, Ρώσσης,

ΙΩΝΙΚΟΣ: Αναγνωστόπουλος, Σάντσεζ, Λουάν, Μύγας, Βαλεριάνος, Ρομαό, Ντάλσιο, Μπουένο, Ματσούκας, Ντελγκάδο, Μάναλης. Επαιξαν και οι Χουτεσιώτης, Τσιριγώτης, Βαφέας, Μουστάκης, Κιάκος, Μπάσα, Γκοτσούλιας, Άοσμαν, Πογοσιάν, Μπονέτι, Ιατρούδης.