Μπάσκετ

Γιαννάκης: “Είχαμε ένα καλό 25λεπτο αλλά το χαλάσαμε στα τελευταία 15 λεπτά”

Ο Παναγιώτης Γιαννάκης εστίασε τα αίτια της ήττας στην έλλειψη ενέργειας στα τελευταία 15 λεπτά και τα αρκετά άστοχα ελεύθερα ουτ.

Στη συνέντευξη Τύπου ο τεχνικός του Άρη επεσήμανε:

Ξέραμε ότι ήρθαμε να αντιμετωπίσουμε μια πολύ καλή ομάδα. Ξεκινήσαμε καλά, ελέγξαμε το παιχνίδι, διαβάσαμε σωστά και στην άμυνα και στην επίθεση, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο, όταν η Μπεσίκτας πήρε το προβάδισμα, χάσαμε κάποια ελεύθερα σουτ και έτσι ο αντίπαλος βρήκε τον τρόπο να ξεφύγει και να πάρει διαφορά.

Στα τελευταία 4-5 λεπτά δεν είχαμε την ενέργεια να παλέψουμε, γιατί προερχόμαστε κι από ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό. Για 25 λεπτά ήμασταν καλοί, αλλά στα τελευταία 15 λεπτά είχαμε σκαμπανεβάσματα και χάσαμε εύκολα. Δεν είναι αυτή η διαφορά ανάμεσα στις δύο ομάδες.