ΒόλεϊΕρασιτέχνης

Βόλεϊ ανδρών: Έσωσε τη χρονιά ο Άρης, 3-1 την Κομοτηνή

Την παραμονή του στην Pre League εξασφάλισε το τμήμα βόλεϊ του Άρη επικρατώντας της Κομοτηνής με 3-1 σετ.

Τον σημαντικότερο αγώνα της φετινής χρονιάς έδιναν σήμερα στην Μίκρα οι κιτρινόμαυροι οι οποίοι έπαιζαν κυριολεκτικά για την επιβίωση τους αφού με ήττα θα υποβιβάζονταν στην τρίτη κατηγορία του ελληνικού βόλεϊ.

Η ομάδα του Χρήστου Πάτρα κέρδισε το πρώτο σετ με 26-24 αλλά παρά την προσπάθεια που κατέβαλε στην εκπνοή του δεύτερου σετ η Κομοτηνή ισοφάρισε σε 1-1 με σκορ 20-25. Όμως , στα επόμενα λεπτά οι κιτρινόμαυροι δεν άφησαν πολλά περιθώρια και εξασφάλισαν την πολύ μεγάλη νίκη κερδίζοντας τα 3ο και 4ο σετ με 25-12 και 25-18 αντίστοιχα.