ΑΡΕΙΑΝΑΡΑ για πρωτάθλημα

Έδειξε ποιος είναι το αφεντικό η ομάδα γυναικείου ποδοσφαίρου του Άρη που με ένα γκολ της Σπυριδωνίδου κέρδισε τον ΠΑΟΚ και παρέμεινε στην κορυφή.

Με 0-1 επικράτησαν οι κιτρινόμαυρες και πήραν την πρώτη τους νίκη στην ιστορία των δυο ομάδων και έστειλαν μήνυμα πρωταθλητισμού. Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να έχουν αρκετές ευκαιρίες χωρίς όμως να καταφέρουν να σκοράρουν στο πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο ήταν η Αναστασία Σπυριδωνιδου που πέτυχε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 55ο λεπτό. Στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης οι γηπεδούχες πίεσαν αλλά η πολύ καλή άμυνα του Άρη σε συνδυασμό με τις εκπληκτικές επεμβάσεις της Γαβριηλίδου δεν άφησαν κανένα περιθώριο για ενδεχόμενη ισοφάριση.

Ιάσονας Μίσχος

Όντας 14 ετών του δόθηκε η ευκαιρία να συνδυάσει την αγάπη του για τον Άρη και την δημοσιογραφία μέσω των "Α.Ν. 98.7" Πλέον Βρίσκεται στην οικογένεια του ''Yellow Radio FM 101.7'' από τις πρώτες στιγμές της δημιουργίας του...