Ήττα για Άρη στο Αίγιο, θα παίξει πλέι άουτ με Κομοτηνή

Οι λεπτομέρειες του αγώνα του Σαββάτου

Οπως ενημέρωσε ο Α.Σ. “η ομάδα Βόλεϊ Ανδρών του ΑΡΗ ηττήθηκε στο Αίγιο από τον Αιγιαλέοντα με 3-0 σετ και κατέκτησε την 4η θέση στη Β’ Φάση της Pre League Ανδρών.

Οι «κιτρινόμαυροι» θα δώσουν σειρά πλέι άουτ με αντίπαλο την 5η Κομοτηνή, έχοντας το πλεονέκτημα της έδρας.

Ο ΑΡΗΣ βρέθηκε πίσω στο πρώτο σετ, αφού το 7-7 έγινε 10-7. Η διαφορά ανέβηκε, αλλά οι αθλητές του Σπύρου Γκολίτση μετέτρεψαν το 16-10 σε 16-15, ανακτώντας τις ελπίδες τους. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι κράτησαν μία διαφορά 2-3 πόντων και πήραν το σετ με 25-21.

Ο ΑΡΗΣ έχασε μεγάλη ευκαιρία στο δεύτερο σετ. Μετά το αρχικό 10-10, οι «κιτρινόμαυροι» προηγήθηκαν με 17-20 και 19-22, όμως ο Αιγιαλέων αντεπιτέθηκε και με το 25-23 έκανε το 2-0.

Ισορροπημένο ήταν το πρώτο μισό και του τρίτου σετ (6-7 και 12-12), όμως οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα (17-14) και το σετ με 25-22.

Τα σετ: 25-21, 25-23, 25-22″.