Βόλεϊ Ανδρών: Πρώτο τεστ, θετικό για τον Άρη (pics)

Η ομάδα Βόλεϊ Ανδρών του Άρη έδωσε το πρώτο της φιλικό παιχνίδι εν όψει της αγωνιστικής περιόδου 2021-22 στο πρωτάθλημα της Pre League.

Η ομάδα του Σπύρου Γκολίτση κέρδισε την Κομοτηνή με 3-1 σετ. Ο προπονητής του Άρη είχε την ευκαιρία να κάνει πολλές δοκιμές και να δει σε συνθήκες αγώνα όσα δουλεύει ο ίδιος και το τεχνικό επιτελείο στις προπονήσεις από το ξεκίνημα της προετοιμασίας.

Ο Άρης πήρε το πρώτο σετ με 25-18, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με 23-25 και οι «κιτρινόμαυροι» κέρδισαν τα επόμενα δύο σετ με 25-20 και 25-17.

Τα σετ: 25-18, 23-25, 25-20, 25-17.

Η σύνθεση του Άρη (Γκολίτσης): Γκόρτσανιουκ, Πεντίδης, Κάβουρας, Μπρουνέτ, Καρατζάς, Γραμμενούδης, Τσαδήμας (λ) / Μάντζιος, Παπαδόπουλος, Γιαμακίδης, Πηλιοκατερός, Σακκάς, Γκρουμούσας (λ).