Το… παράκανε στα λάθη

Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο…

Στην διάρκεια της συνέντευξης Τύπου, ο Άλαν Πάρντιου “έμεινε” στο κακό διάστημα του Άρη, στο τελευταίο 20λεπτο του πρώτου ημιχρόνου. Ήταν ένα “κομμάτι” του αγώνα, που οι “κίτρινοι” υπέπεσαν σε ουκ ολίγες λανθασμένες ενέργειες.

Είναι γεγονός πως πριν το 1-0 του ΠΑΟΚ, οι “κίτρινοι” το… παράκαναν στα λάθη, αφού ήταν συνεχιζόμενα και αυτό έδωσε το δικαίωμα στους “ασπρόμαυρους” να δημιουργήσουν προϋποθέσεις για να σκοράρουν.

Συνολικά, ο Άρης υπέπεσε σε 50 λάθη στο ντέρμπι, με τα περισσότερα να “έρχονται” στο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο έγινε η “ζημιά” και προηγήθηκε ο ΠΑΟΚ, που ξεκάθαρα “σπρώχτηκε” από την διαιτησία, αλλά ωφελήθηκε και από την μη ικανοποιητική αγωνιστική εικόνα των “κιτρίνων”.