Το “καθάρισε” ο Άρης στο τάι μπρέικ

Νίκη (3-2 σετ) για τους “κίτρινους” απέναντι στον Εθνικό Αλεξανδρούπολης

Ο Άρης, κερδίζοντας με 3-2 σετ, ξεπέρασε το εμπόδιο του Εθνικού Αλεξανδρούπολης σε εντός έδρας κυριακάτικο ματς. Για να γίνει αυτό, το παιχνίδι οδηγήθηκε στο τάι μπρέικ. Νωρίτερα οι “κίτρινοι” προηγήθηκαν με 2-0 σετ και στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 σετ.

Έτσι έγινε το 2-2

Στο τέταρτο σετ ο Άρης προηγήθηκε με 15-12, ο Εθνικός μείωσε σε 16-15 και 19-18 ενώ στην συνέχεια ισοφάρισε (19-19). Ακολούθησε το 21-20, στο 23-21 ο Άρης πήρε προβάδισμα νίκης αλλά οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με τέσσερις σερί πόντους και πήραν το τέταρτο σετ (23-25).

Ανώτερος ο Άρης στο τελευταίο σετ

Στο πέμπτο σετ οι “κίτρινοι” προηγήθηκαν με 3-1 και 4-3. Ακολούθησε το 7-3 για τον Άρη ο οποίος βρέθηκε “αγκαλιά” με την νίκη, κάνοντας το 8-3 και το 10-4. Το πέμπτο σετ τελείωσε με 15-9.

ΣΕΤ: 25-18, 25-22, 20-25, 15-9