Το… χρωστούσε στην ΑΕΚ ο Μορόν!

Αυτή την φορά δεν την “γλίτωσε” η “Ενωση”

Για να “πάει” το ματς στην παράταση και για να μείνει “ζωντανός” ο Άρης μετά το 0-1, χρειάστηκε ο (φοβερός) Μορόν. Ο Ισπανός με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ΑΕΚ, στην οποία… χρωστούσε ένα γκολ.

Στο ματς του πρωταθλήματος κόντρα στην “Ένωση” ο Μορόν έχασε μια μεγάλη ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο προκειμένου να κάνει το 0-1 ενώ και στο ματς Κυπέλλου έχασε σημαντική ευκαιρία για να “γράψει” το 0-1, αυτή την φορά στο δεύτερο ημίχρονο.

Χθες, ο Μορόν δεν αστόχησε και αυτή την φορά η ΑΕΚ δεν την “γλίτωσε”. Ευστόχησε με κεφαλιά και έδειξε ξανά την ποιότητά του φέτος όσον αφορά το σκοράρισμα. Εκανε το 1-1 και ο Άρης, έτσι, συνέχιζε να διεκδικεί την πρόκριση ενώ ευστόχησε και στην διαδικασία των πέναλτι, παίζοντας σημαντικό ρόλο λίγο πριν “έρθουν” τα πανηγύρια της πρόκρισης.