Super League 2: Νίκες για Λεβαδειακό, Χανιά και Καλαμάτα

Ο Λεβαδειακός έκανε το «πέντε στα πέντε» στη Super League 2 επικρατώντας εντός έδρας με 2-1 της ΑΕΚ Β’ που από το 78′ αγωνιζόταν με δέκα παίκτες και ενώ σε εκείνο το σημείο το σκορ ήταν στο 1-1.

Το σκορ άνοιξε ο Νίκας στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης με εξαιρετικό γκολ, με την δεύτερη ομάδα της ΑΕΚ να βρίσκει απάντηση στο 68ο λεπτό του παιχνιδιού με τον Ραντόνια. Η ΑΕΚ Β’ έμεινε με δέκα παίκτες στο 78′ και ο Ρόμο έδωσε στους γηπεδούχους τη νίκη στο 84′.

Ηρακλής-Λεβαδειακός

Χανιά και Καλαμάτα εκμεταλλεύτηκαν τις έδρες τους και ταυτόχρονα το «στραβοπάτημα» της Καλλιθέας στο Αιγάλεω (1-1) και με τις νίκες τους επί των Παναχαϊκής (4-1) και Ηλιούπολης (2-0) «συγκατοικούν» στην κορυφή του 2ου ομίλου της Super League 2 μετά από 5 αγωνιστικές.