Πρώην παίκτης του Άρη έχασε δύο πέναλτι στις καθυστερήσεις

“Πέταξε” δύο φορές την ευκαιρία να σκοράρει…

Η Τράμπζονσπορ για δεύτερη διαδοχική αγωνιστική της Super League Τουρκίας έμεινε στην ισοπαλία, καθώς η Γκιρεσούνσπορ κατάφερε να φύγει από τη Γκιρέσουνσπορ με τον βαθμό (1-1). «Μοιραίος» για τους γηπεδούχους ο Τάσος Μπακασέτας. Ο Ελληνας μεσοεπιθετικός είχε δύο μεγάλες ευκαιρίες να γίνει ήρωας στις καθυστερήσεις, όμως δεν τις αξιοποίησε.

Στο 90+5′ ανέλαβε την εκτέλεση πέναλτι για χέρι αμυντικού της Γκιρεσούνσπορ, όμως νικήθηκε από τον Κοτσούκ. Ωστόσο, ο διαιτητής έδωσε επανάληψη και ο Μπακασέτας αστόχησε ξανά, με το 1-1 να μένει μέχρι τέλους. Θυμίζουμε πως ο συγκεκριμένος παίκτης είχε παίξει στον Άρη την σεζόν 2013/14.