Πρεμιέρα με ισοπαλία για την Κ17 του Άρη κόντρα στον ΠΑΟΚ

Μια ανάσα από τη νίκη έφτασε η Κ17 του Άρη, η οποία έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με τον ΠΑΟΚ για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε χωρίς γκολ. Η ομάδα του Κώστα Καζάνα έχασε μια καλή ευκαιρία με τον Αμπεριάδη. Οι «κιτρινόμαυροι» άνοιξαν το σκορ με τον Αλμυρά στο 52’ μετά από λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα και δέκα λεπτά αργότερα αποβλήθηκε για τους φιλοξενούμενους ο Γεωργιάδης.

Ωστόσο λίγα λεπτά αργότερα ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε με κεφαλιά, ενώ μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης επικράτησε ένταση, με τον διαιτητή να μοιράζει εκατέρωθεν αρκετές κίτρινες κάρτες.