Παραμένουν… καυτοί Μέσι και Μαρτίνες ενόψει Copa America

Βρήκαν δίχτυα οι Λιονέλ Μέσι και Λισάντρο Μαρτίνες δείχνοντας τις προθέσεις τους για το Copa America.

Ο Λιονέλ Μέσι πέτυχε δύο γκολ στην νίκη της Αργεντινής με 4-1 επί της Γουατεμάλας, στον τελευταίο αγώνα προετοιμασίας της «αλμπισελέστε», πριν από το Copa America. Η αναμέτρηση διεξήχθη στο Μέριλαντ και η Γουατεμάλα αιφνιδίασε τους παγκόσμιους πρωταθλητές, προηγούμενη με αυτογκόλ του Λισάντρο Μαρτίνες μόλις στο 4ο λεπτό. Ωστόσο, ο «poulga» ισοφάρισε γρήγορα (12`) εκμεταλλευόμενος λάθος του αντίπαλου τερματοφύλακα, ενώ ήταν αυτός που «έκλεισε το σκορ» στο 77ο λεπτό.

Νωρίτερα, ο Λαουτάρο Μαρτίνεθ σκόραρε δις (39` πέναλτι, 66`), ενώ η Αργεντινή θ΄αρχίσει την υπεράσπιση του τίτλου της στο Κόπα Αμέρικα, την ερχόμενη Πέμπτη εναντίον του Καναδά στην Ατλάντα.