Πάλεψε όσο μπορούσε η Κ17 του Άρη, αλλά…

Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε η Κ17 του Άρη που γνώρισε την ήττα από τον ΠΑΟΚ με 5-2 για την εξ’ αναβολής αναμέτρηση της 8ης αγωνιστικής της Super League.

Μόλις στο 1ο λεπτό ο Πολιτάκης άνοιξε το σκορ. Το 2-0 ήρθε στο 18ο λεπτό και πάλι με τον Πολιτάκη μετά από ασίστ του Σνάουτσνερ. Μάλιστα το τρίτο γκολ ήταν και… πάλι δικό του, μετά από ασίστ ξανά του Σνάουτσνερ στο 20ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης πίεσε και κατάφερε να μειώσει σε 3-2, με δύο γκολ στο 52′ και στο 65′. Στο 74′ ο Γκιτέρσος κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ο Γεωργιάδης, για να φτάσουμε στο 86′, όταν ο Βασιλειάδης, έπειτα από την ασίστ του Φίλων, διαμόρφωσε το 5-2.

Με αυτό το αποτέλεσμα ο Άρης έμεινε τρίτος με 23 βαθμούς.