Όταν πρώην στόχος του Άρη “επιτέθηκε” στον Βέλγο ρέφερι που έδωσε πέναλτι-δώρο στη Γκόμελ! (pic)

Τι συνέβη την περασμένη σεζόν με τον Βέλγο διαιτητή που ήταν κάκιστος στο ματς της Τετάρτης

O Νίκολας Λαφόρζ πρωταγωνίστησε… αρνητικά στο ματς του Άρη με την Γκόμελ. Εδωσε ένα πέναλτι-δώρο στους Λευκορώσους για το 1-1, “έδειξε” έξι κίτρινες στους παίκτες του Άρη και γενικότερα η διαιτησία του ήταν κάκιστη. Ο Λαφόρζ, που είναι 35 ετών, στην διάρκεια της περασμένης σεζόν έκανε… έξαλλο ποδοσφαιριστή για τον οποίο είχαν ενδιαφερθεί οι “κίτρινοι”.

Ο Ζοάο Κλάους, που είχε απασχολήσει τον Άρη τη χειμερινή μεταγραφική περίοδο, είχε “επιτεθεί” στον Λαφόρζ για την διαιτησία του στο ματς της Άντερλεχτ με την Σταντάρ Λιέγης. “Eυχαριστώ που κατέστρεψες ένα καταπληκτικό classico και όλα τα παιχνίδια της Σταντάρ στα οποία είσαι”, έγραψε ο Βραζιλιάνος για τον ρέφερι που σφύριξε στο αγώνα της Τετάρτης με αντίπαλο την Γκόμελ.

Σε εκείνο το ματς της Σταντάρ Λιέγης απέναντι στην Άντερλεχτ, η τότε ομάδα του Βραζιλιάνου είχε ηττηθεί με 0-1, με τον Λαφόρζ να αποβάλλει τον Αλ Ντακίλ της Σταντάρ Λιέγης μόλις στο 7ο λεπτό του παιχνιδιού.