ΔιεθνήΠοδόσφαιρο

Ο Ζακάρια έδωσε τη νίκη στην Γκλάντμπαχ

Το γκολ του Ντένις Ζακάρια στο 43ο λεπτό ήταν αρκετό για να χαρίσει την νίκη στην Γκλάντμπαχ επί της Μπορούσια Ντόρτμουντ με 1-0 για την 6η αγωνιστική της Bundesliga. Τρία λεπτά νωρίτερα είχε αποβληθεί ο Μαχμούντ Νταχούντ.

Η Ντόρτμουντ έχασε τη μεγάλη ευκαιρία να εκμεταλλευτεί την ήττα της Βόλφσμπουργκ από την Χοφενχάιμ και να πλησιάσει σε απόσταση αναπνοής από την πρωτοπόρο, Μπάγερν, με την τελευταία να είναι η μεγάλη κερδισμένη της αγωνιστικής, καθώς απέκτησε ήδη… αέρα τριών βαθμών από τους διώκτες της και τέσσερις από την Μπορούσια.