Ο Τσούμπερ… κάτι παθαίνει με τον Άρη

Τι έχει γίνει με τον Ελβετό

Η ΑΕΚ προέρχεται από εκτός έδρας νίκη επί του ΠΑΣ όσον αφορά τα ματς πρωταθλήματος, με τον Τσούμπερ να “γράφει” το 0-1 της “Ένωσης”. Ο Ελβετός έχει φέτος τέσσερα τέρματα στη Super League, δηλαδή ήδη έχει φτάσει στο 1/2 των τερμάτων πέτυχε την σεζόν 2022/23. Την περασμένη αγωνιστική περίοδο ο Τσούμπερ είχε οχτώ τέρματα στο πρωτάθλημα και σχεδόν τα μισά τα είχε απέναντι στον Άρη!

Πιο συγκεκριμένα τα τρία από τα οχτώ του γκολ, ο Ελβετός τα σημείωσε κόντρα στην ομάδα της Θεσσαλονίκης. Σε εκείνο το 3-1 υπέρ της ΑΕΚ απέναντι στον Άρη στην ΟΠΑΠ Αrena, πέρασε στον αγωνιστικό χώρο ως αλλαγή και πέτυχε δυο γκολ, στο 82′ και στις καθυστερήσεις του ντέρμπι.

Επίσης, στα πλέι οφ ο Τσούμπερ -στο ματς που έγινε στις 8/5/23 στο “Κλεάνθης Βικελίδης”- είχε διαμορφώσει το 1-2, που ήταν και το τελικό σκορ, στο παιχνίδι κόντρα στον Άρη. Έτσι, σκόραρε για άλλη μια φορά κόντρα στους “κίτρινους”, συνεχίζοντας να είναι παραγωγικός κόντρα στην ομάδα της Θεσσαλονίκης.