Ο… τέλειος και “διπλός” Χόρκλερ!

Η εξαιρετική απόδοση στο πρώτο ημίχρονο και η γενικότερη “ωραία” εικόνα του Αμερικανού

Ο Άρης πήρε μια ακόμη νίκη, αυτή απέναντι στο Λαύριο, βάζοντας τις βάσεις για το θετικό αποτέλεσμα από το ημίχρονο. Στο 20′ ήταν μπροστά με 48-35, με τον Χόρκλερ να κάνει… τρομερή δουλειά για το ιδανικό ξεκίνημα των “κιτρίνων” στο ματς. Οι “κίτρινοι” προηγήθηκαν με 23-11 και ο Αμερικανός μπήκε… φορτσάτος στο παιχνίδι, έχοντας 13 πόντους μέχρι εκείνο το σημείο.

Μάλιστα, ο Χόρκλερ ήταν… τέλειος στο πρώτο μέρος του αγώνα, δεδομένου πως είχε 3/3 τρίποντα και 2/2 δίποντα. Επίσης, είχε “μαζέψει” 4 ριμπάουντ (το ένα επιθετικό), έκανε ένα κλέψιμο, είχε μια ασίστ ενώ δεν είχε ούτε ένα λάθος.

Ολα αυτά σε σχεδόν 10 λεπτά συμμετοχής στο πρώτο 20λεπτο… Τελικά, ο Αμερικανός τελείωσε το ματς με νταμπλ-νταμπλ. Πέτυχε 15 πόντους και “μάζεψε” 10 ριμπάουντ, συγκεντρώνοντας 25 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης. Βάσει ranking, ήταν ο πολυτιμότερος παίκτης του Άρη απέναντι στο Λαύριο.