Ο Πάλμα έχασε… δυο σερί πέναλτι

Άτυχες στιγμές, σε μια πολύ καλή σεζόν που κάνει με 8 γκολ και 9 ασίστ σε όλες τις διοργανώσεις

H Σέλτικ επιβλήθηκε της Ρος Κάουντ με σκορ 1-0, σε ένα ματς που ο Πάλμα είχε την ευκαιρία να “βάλει” το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ ωστόσο δεν τα κατάφερε. Μάλιστα, ο νεαρός έχασε δυο σερί πέναλτι, όταν δόθηκε η παράβαση υπέρ της ομάδας του, με την προοπτική να γίνει το 2-0.

Ο πρώην παίκτης του Άρη ανέλαβε την εκτέλεση πέναλτι στην διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου και δεν κατάφερε να “νικήσει” τον πορτιέρο της Ρος Κάουντι, αλλά δόθηκε επανάληψη γιατί παίκτες της αντιπάλου της Σέλτικ μπήκαν νωρίτερα στην περιοχή.

Ετσι, υπήρχε μια δεύτερη ευκαιρία για τον Πάλμα προκειμένου να σκοράρει από τα 11 μέτρα, αλλά ούτε στο δεύτερο σερί πέναλτι κατόρθωσε να σκοράρει, με τον τερματοφύλακα της Ρος Κάουντ να “νικάει” ξανά τον πρώην παίκτη του Άρη που θα έφτανε τα 9 φετινά γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις) αν ευστοχούσε από το σημείο του πέναλτι.