Ο Οντουμπάτζιο το “πάλευε”…

Από τους παίκτες που ξεχώρισαν, ήταν ο κορυφαίος στο πρώτο μέρος

Ο Οντουμπάτζιο εφόσον έκανε το 0-1 στο 6′, ενδεχομένως όλα να ήταν διαφορετικά για τον Άρη απέναντι στην ΑΕΚ. Βέβαια, στην συγκεκριμένη φάση ο Γκατσίνοβιτς τον έσπρωξε, γι’ αυτό και στους Θεσσαλονικείς έχουν παράπονα για την διαιτησία, θεωρώντας πως έπρεπε να δοθεί πέναλτι καθώς και αποβολή. Σε κάθε περίπτωση, ο Οντουμπάτζιο ήταν από τους παίκτες που ξεχώρισαν στον Άρη.

Στο πρώτο μέρος ήταν αρκετά κινητικός και δραστήριος, προσπαθούσε στο επιθετικό κομμάτι να “φτιάξει” φάσεις πέραν της ευκαιρίας στο 6′, με τον Οντουμπάτζιο να είναι αυτός που πασάρει στον Μορόν πριν χάσει την μεγάλη ευκαιρία στο 44′ ενώ υπήρχε και μια στιγμή που μπήκε επικίνδυνα από τα δεξιά αλλά ουδείς εκμεταλλεύτηκε το γύρισμα που έκανε.

Κάλλιστα, θα μπορούσε να του “δοθεί” ο τίτλος του κορυφαίου του Άρη στο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο οι “κίτρινοι” ήταν πιο κοντά στο να φτάσουν σε ένα γκολ σε σχέση με το δεύτερο 45λεπτο, με τον Οντουμπάτζιο να το “παλεύει” γενικότερα σε διάφορες φάσεις για να “γεννηθούν” ευκαιρίες για τον Άρη.