Ο Άρης του Πάρντιου “τρίτωσε” τις ανατροπές

Τι έχει γίνει κατά τη θητεία του Άγγλου

Τα πράγματα δυσκόλεψαν για τον Άρη με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Λεβαδειακό, αφού βρισκόταν πίσω στο σκορ (1-0). Ωστόσο… όλα άλλαξαν στο δεύτερο ημίχρονο. Οι “κίτρινοι” “απάντησαν” με δύο γκολ και πήραν αυτό που ήθελαν. Έριξαν στο καναβάτσο τον Λεβαδειακό, κάνοντας την ανατροπή.

Αυτή η ανατροπή, μάλιστα, ήταν η τρίτη για τον Άρη στις τελευταίες πέντε νίκες των “κιτρίνων”. Στο ντεμπούτο του Πάρντιου, κόντρα στον Ολυμπιακό, το σύνολο του Άγγλου βρέθηκε πίσω στο σκορ. Όμως, με δύο τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο, οι “κίτρινοι” πανηγύρισαν μια τεράστια νίκη. Το επόμενο τρίποντο ήταν απέναντι στον Ιωνικό.

Είχε γίνει το 0-1 για την αθηναϊκή ομάδα, αλλά ο Άρης “γύρισε” (2-1) το ματς. Μετέπειτα, “ήρθαν” τα νικηφόρα παιχνίδια με Λαμία και ΠΑΣ Γιάννινα και η πέμπτη νίκη κατά την θητεία του Πάρντιου, αυτή με τον Λεβαδειακό, ήταν ξανά με ανατροπή. Έτσι, δόθηκε συνέχεια στις ανατροπές (σ.σ. τρεις συνολικά) για τον Άρη, με τον Άγγλο στον πάγκο της ομάδας.