Νίκη πρόκρισης για τη Λαμία, επικράτησε με 1-2 του Απόλλωνα

Η Λαμία πέρασε το εμπόδιο του Απόλλωνα Παραλιμνίου επικρατώντας με 1-2 στις Σέρρες.

Νίκη που βάζει βάσεις για την πρόκριση στους “4” του Κυπέλλου Ελλάδας πήρε η ομάδα της Λαμίας.

Η ομάδα της Φθιώτιδας άνοιξε το σκορ με τον Τζανδάρη στο πρώτο 25λεπτο, με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου όμως να βρίσκει δίχτυα και να φέρνει το ματς στα ίσια στο 40ο λεπτό.

Η ομάδα του Σάββα Παντελίδη, βρήκε αντίδραση και πήρε το “διπλό” μέσα στις Σέρρες με τον Τσιλουλή να ευστοχεί σε πέναλτι στο 78ο λεπτό.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ: Φώτης Κουτζαβασίλης, Κιουτσεκτσίδης, Γιάννης Κουτζαβασίλης, Γκούμας, Τσομαχασβίλι, Τζελίδης, Τζαμπέγια (90′ Κωνσταντινίδης), Καρυοφύλλης (76′ Καρατλίδης), Ελέζι, Γεωργιάδης (69′ Πέτρου), Γκέκας

ΛΑΜΙΑ: Σαράνοφ, Σιμόν (59′ Βασιλαντωνόπουλος), Αντέτζο, Αμπαντά (59′ Σαραμαντάς), Λαμπρόπουλος, Τζανδάρης, Στάνκο (73′ Μπάμπης), Ντε Βινσέντι (59′ Τσιλούλης), Μαρτίνεθ (69′ Τσούκαλος), Ασκόφσκι, Γιακουμάκης