Μπάσκετ
Με Γκάλινατ απέναντι στο Μαρούσι ο Άρης
![](http://i0.wp.com/yellowradio.gr/wp-content/uploads/2023/11/galinat-aris-pao-65-75_010011010.jpg?resize=780%2C470&ssl=1)
Η αποστολή του Άρη Midea επέστρεψε το απόγευμα της Πέμπτης (30/11) στη Θεσσαλονίκη και σήμερα (01/12) ξεκίνησε τη μίνι προετοιμασία της για τον εκτός έδρας αγώνα με το Μαρούσι (Κυριακή 03/12, 17:15).
Το σημερινό πρόγραμμα περιλάμβανε μία απογευματινή προπόνηση. Ο Ρομπέρτο Γκάλινατ (κάκωση στην επιγονατίδα) και ο Βασίλης Τολιόπουλος (γαστρεντερίτιδα) συμμετείχαν κανονικά σ’ αυτήν, θέτοντας εαυτούς στη διάθεση του Γιάννη Καστρίτη για τον κυριακάτικο αγώνα. Μοναδικός απών ήταν ο Ίσμαελ Σανόγκο, ο οποίος συνεχίζει την αποθεραπεία του.
Οι «κιτρινόμαυροι» θα προπονηθούν αύριο (02/12) το μεσημέρι στο «Nick Galis Hall» και το απόγευμα η αποστολή θα ταξιδέψει αεροπορικώς για την Αθήνα