Με αγγλικό σκορ (1-5) έφυγε ο Παναθηναϊκός από τον Βόλο

Σε ένα παιχνίδι που έμοιαζε περισσότερο με εντός έδρας αγώνα, ο Παναθηναϊκός απέσπασε τη νίκη με εμφατικό 1-5 σκορ επί της ομάδας του Αχιλλέα Μπέου.

Η ομάδα του Αχιλλέα Μπέου δε δέχθηκε ούτε ένα, ούτε δύο, ούτε τρία γκολ, αλλά πέντε μέσα στην έδρα της η οποία είχε πάνω από 10 χιλιάδες φίλους του Παναθηναϊκού.

Οι “πράσινοι” σφράγισαν τη νίκη από το 45ο λεπτό όταν και ο Παλάσιος είχε ήδη σκοράρεις δις μέσα σε διάστημα πέντε λεπτών (39’ και 45’).

Το αυτογκόλ του Εσκοβάλ στο 53’ κλείδωσε και τυπικά τη νίκη του “τριφυλλιού” με το σκορ μετά να αποκτά…αγγλική αύρα, καθώς οι Τσέριν και Σπόραρ έκαναν πέντε τα τέρματα της ομάδας τους.

Ο Βόλος στο εκτός και παράλληλα εντός έδρας αυτό παιχνίδι κατάφερε να σκοράρει στο 83ο λεπτό από την άσπρη βούλα με τον Νοκάρτ.