K19: Mισός oλοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του ο Άρης στην Κρήτη

Την ήττα με 3-2 ο… μισός Άρης στην Κρήτη από τον ΟΦΗ γνώρισε για την 13η και τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος Κ19 της Super League.

Mε πολλές απουσίες βασικών παικτών αγωνίστηκαν oι «κιτρινόμαυροι», καθώς αρκετοί εξ αυτών βρίσκονται μαζί με την ανδρική ομάδα για την προετοιμασία της νέας σεζόν.

Ο Άρης βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 (23’ και 41’) από το ημίχρονο, μείωσε στο 68’ με πέναλτι, όμως οι γηπεδούχοι με τον ίδιο τρόπο έκαναν το 3-1 στο 86’. Στις καθυστερήσεις του αγώνα (95’) η ομάδα του Κώστα Καζάνα μείωσε σε 3-2, χωρίς ωστόσο να καταφέρει στη συνέχεια να πετύχει ακόμα ένα γκολ που θα έδινε το βαθμό της ισοπαλίας.