K19: Ήττα του Άρη απο τον Παναιτωλικό με κόντρα τη διαιτησία

Η Κ19 του Άρη ηττήθηκε απο τον Παναιτωλικό με 3-4. Κι ενώ οι κιτρινόμαυροι από το 22’ έπαιζαν με παίκτη λιγότερο, έχοντας κόντρα διαιτησία σε όλο το ματς.

Το παιχνίδι, το οποίο πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Super League, είχε πολλές ανατροπές. Ο Άρης στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης προηγήθηκε με τον Τσίμα, όμως μέσα σε ένα πεντάλεπτο ήρθαν τα… πάνω κάτω. Αποβολή στο 18’ (Χρυσόπουλος), στο επόμενο λεπτό γκολ για τον Παναιτωλικό και στο 27’ ακόμα ένα τέρμα όπου έγινε το 1-2, που όμως δεν ήταν σκορ ημιχρόνου, καθώς οι «κιτρινόμαυροι» ισοφάρισαν στο 42’ με τον Παναγίδη.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα του Τόλη Τερζή μπήκε δυνατά και παρότι έπαιζε με παίκτη λιγότερο πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ στο 57’ χάρη σε γκολ του Σαλιάρη, όμως ήρθε και πάλι η ψυχρολουσία μέσα σε πέντε λεπτά. Ο Παναιτωλικός βρήκε δίχτυα στο 62’ και στο 67’, κάνοντας το 3-4, με τον Άρη να πιέζει για να βρει γκολ μέχρι το τέλος του αγώνα χωρίς όμως αποτέλεσμα.