Kαι μαθηματικά πρωταθλητής ο Ολυμπιακός – Νίκη 3-1 με ανατροπή επί του Παναθηναϊκού

Και μαθηματικά πλέον ο Ολυπιακός θα κατακτήσει το φετινό πρωτάθλημα μετά την νίκη του με 3-1 κόντρα στον Παναθηναϊκό εντός έδρας.

Το ημίχρονο έληξε 1-1 με τους “πράσινους” να πετυχαίνουν το 1ο γκολ με πέναλτι με τον Μακέντα και τον Ολυμπιακό να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις με τον Χασάν ενώ στο 10′ ακυρώθηκε γκολ του Ελ Αραμπί ως οφσάιντ.

Στο δεύτερο μέρος, ένα ακόμη γκολ ακυρώθηκε στον Μαροκινό φορ δικαιολογημένα για χέρι και τον Παναθηναϊκό να μένει στο 65′ με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Πούγγουρα. Το 2-1 πέτυχε και πάλι ο Αιγύπτιος με το ματς να λήγει 3-1 τελικά με τον Μπρούμα να σκοράρειστις καθυστερήσεις και τους “ερυθρολεύκους” να κατακτούν το 46ο πρωτάθλημα στην ιστορία τους.