Η Ίντερ Μαϊάμι νίκησε χωρίς τον Μέσι

Παρά το γεγονός ότι παρατάχθηκε χωρίς τον τραυματία, Λιονέλ Μέσι, η Ιντερ Μαϊάμι νίκησε με 2-1 την Σικάγο Φάϊαρ και παρέμεινε επικεφαλής στην Ανατολική Περιφέρεια του MLS.

Μόλις στο έκτο λεπτό της αναμέτρησης, ο Παραγουανός μέσος, Ματίας Ρόχας έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα από την Φλόριντα, ενώ στην συνέχεια ισοφάρισε ο Ραφαέλ Τσίχος (73`), για να διαμορφώσει το τελικό σκορ ο Ζόρντι Αλμπα, δύο λεπτά αργότερα.

Με αυτήν την νίκη, η Ιντερ έφθασε στις 16 νίκες (σ.σ. έχει ακόμη, πέντε ισοπαλίες και τέσσερις ήττες) και με 53 βαθμούς είναι πρωτοπόρος, τόσο στην περιφέρεια, όσο και στην συνολική βαθμολογία, ενώ ακολουθεί με 48 βαθμούς η ομάδα του Σινσινάτι, που ηττήθηκε με 3-1 από τους New York Red Bulls με 3-1.