Euro U21: Έριξε… πεντάρα η Αλβανία στην Αυστρία του Έμαν (video)

Δύσκολη βραδιά πέρασε ο Φαμπιάν Έμαν, του Άρη, στην Αλβανία καθώς η Αυστρία ηττήθηκε με 5-1.

Ο νεαρός τερματοφύλακας του Άρη ήταν κατώτερος των προσδοκιών και στο εντός έδρας παιχνίδι της εθνικής του ομάδας, δέχθηκε πέντε γκολ από την αντίστοιχη της Αλβανίας, σε αγώνα για τα προκριματικά του Euro 2021 για τις εθνικές Κ21.

Το σκορ στον αγώνα «άνοιξε» ο Σερίφ Καγιακού στο 16′ για το 0-1. Η Αλβανία διπλασίασε τα τέρματα της μόλις στο 26ο λεπτό με τον Ιντρίτ Τούκι.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ερνέστ Μούκι έκανε το 3-0 για την Αλβανία «σφραγίζοντας» τη νίκη. Η Αυστρία μείωσε στο 83′ με εύστοχο πέναλτι του Χανς Βολφ. Η Αλβανία όμως δεν είπε την τελευταία της «λέξη». Ο Μούκι πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 87′ «γράφοντας» το 4-1, ενώ το «χορό» των γκολ έκλεισε ο Αντόλφ Σελμανί, δύο λεπτά αργότερα, στο 89ο λεπτό.