Έτσι έκριναν στη Βραζιλία το ντεμπούτο του Σάσα: “Κέρδισε ελάχιστες μονομαχίες…”

Η αναφορά των Βραζιλιάνων στην πρώτη εμφάνιση του πρώην παίκτη του Άρη με τη Φορταλέζα και τα νούμερά του

Το ντεμπούτο του με την φανέλα της Φορταλέζα έκανε ο Λούκας Σάσα. Πέρασε στο δεύτερο ημίχρονο του εκτός έδρας αγώνα απέναντι στην Μπραγκαντίνο. Η πρώτη εμφάνιση του Βραζιλιάνου με τη Φορταλέζα, συνδυάστηκε με ήττα, μιας και η Μπραγκαντίνο κέρδισε με 2-1, με γκολ στις καθυστερήσεις. Ο Σάσα έπαιξε συνολικά 49 λεπτά. Πώς τον έκριναν στη Βραζιλία, σχετικά με το ντεμπούτο του;

“Συμμετείχε ελάχιστα στο παιχνίδι με την μπάλα και κέρδισε ελάχιστες ατομικές μονομαχίες. Στη μεσαία γραμμή είχε ρόλο αντίδρασης και ήταν υπεύθυνος προκειμένου να καταδιώκει τους αντιπάλους του. Έδειξε διάθεση, αλλά έπεσε σωματικά μέσα στο παιχνίδι. Στην επίθεση είχε χαμηλή παρουσία”, έγραψε ιστοσελίδα της Βραζιλίας για τον Σάσα, φιλοξενώντας και κάποια νούμερα για τον Βραζιλιάνο.